Kościół

Łaźnia i pralnia Caritas w Siedlcach

Siedlce Pon. 27.03.2023 10:55:04
27
mar 2023

Przy ul. Świętojańskiej 4 w Siedlcach, można bezpłatnie skorzystać z łaźni i pralni. Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Centrum Integracji Społecznej i Siedlecką Spółdzielnię Socjalną Caritas od marca br. przejęło i rozszerzyło działania, które realizowało Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Rehabilitacji i Resocjalizacji im. H. Ch. Kofoeda.

Budynek znajduje się w ścisłym centrum miasta i jest otwarty w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z oferty należy przyjść i zapisać się na odpowiedni grafik. Łaźnia i pralnia są czynne w godz. 9:00-14:00.

Pomieszczenia są myte i dezynfekowane. Korzystających obowiązuje regulamin.

- Z tej oferty może skorzystać każda potrzebująca osoba. Dzięki temu pranie będzie zrobione bez kosztów, co odciąży finansowo każdego korzystającego z tego rozwiązania. Zachęcamy również do wzięcia prysznica w łaźni. W razie wszelkich pytań służymy pomocą – mówi Agata Ługowska, prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas.
Oba miejsca oraz poczekalnia znajdują się na parterze. Łaźnia składa się z dwóch zamykanych pomieszczeń. Są w nich prysznice z ciepłą wodą, sedesy, bidet, umywalki z lustrem, dozownikami na mydło i elektryczną suszarką do rąk oraz do włosów. W pralni działają dwie pralki automatyczne, brakuje jednak suszarni, dlatego pranie trzeba zabrać i wysuszyć we własnym zakresie.

CIS zapewnia bezpłatnie żele pod prysznic, szampony, mydło i papier toaletowy. Należy pamiętać, by wziąć ze sobą swój ręcznik. W pralni można korzystać z bezpłatnych środków piorących.

Realizacja zadania publicznego pn. ”Pomoc w utrzymaniu czystości i higieny osobom najuboższym”, finansowana jest z dotacji otrzymanej od Miasta Siedlce.Tekst. AN
Foto. Mja
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.