Kościół

Laureaci etapu diecezjalnego 32. edycji Olimpiady Teologii Katolickiej

Siedlce Śr. 09.03.2022 16:13:59
09
mar 2022

Agata Filipek z LO w Żelechowie (I miejsce) i Kacper Kowalczyk z I KLO w Siedlcach (II miejsce) - tych dwoje uczniów będzie reprezentowało diecezję siedlecką podczas Finału Ogólnopolskiego 32. edycji Olimpiady Teologii Katolickiej w Płocku.

9 marca w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach odbył się etap diecezjalny w Olimpiady. Do etapu szkolnego zgłosiły się 24 szkoły i 254 uczniów. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 46 uczniów z diecezji siedleckiej. Temat tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej to „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.

Podsumowania dokonał ks. kan. Paweł Kindracki - dyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego siedleckiej kurii biskupiej. W swoim wystąpieniu, podziękował wszystkim obecnym gościom, gospodarzom miejsca i sponsorom. Podziękowania otrzymał również ks. kan. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie i Wydawnictwa Unitas za ufundowanie i wydruk dyplomów. Podziękowania popłynęły też do dyrekcji I KLO w Siedlcach, katechetów, komisji konkursowej i uczniów.

Po ogłoszeniu wyników, okolicznościowe dyplomy i upominki powędrowały do laureatów i uczestników Olimpiady.

Ogólnopolski Etap Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się w Płocku w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Laureaci dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować diecezję siedlecką.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.