Kościół

Ks. Maciej Majek o Biskupie Świrskim

Siedlce Czw. 25.02.2021 13:48:31
25
lut 2021

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego 25 lutego w siedleckiej katedrze sprawowana była uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Majek, notariusz pomocniczy w procesie beatyfikacyjnym byłego biskupa siedleckiego.

W homilii kapłan odniósł się do pierwszego czytania z dnia dzisiejszego mówiącego o Królowej Esterze. Przybliżył wiernym jej postać i wskazał na podobieństwa, pomiędzy królową Esterą a biskupem Ignacym Świrskim.

„Estera nie miała rodziców, pożegnała swoje państwo, była kobietą, która żyła w tragicznych czasach okupacji i niewoli. Musiała nawet zmienić swoje imię na Hadassa. Biskup Ignacy Świrski przeżywał dokładnie to samo” - podkreślał ks. Maciej Majek. „Już jako młody człowiek urodził się w perspektywie, że kraj jego przodków podbity jest przez carat. Jako Polak nie mógł studiować w Rzymie pod swoim prawdziwym nazwiskiem - wyjaśniał kapłan. Biskup Ignacy tak jak Królowa Estera nauczył się w życiu tracić”.
Msze św. w intencji beatyfikacji biskupa Ignacego Świrskiego sprawowane są każdego 25 dnia miesiąca o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczą kapłani oficjalnie włączeni do trybunału powołanego w sprawie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, albo osobiście postulator procesu. POSŁUCHAJ

Intencje modlitewne za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego można składać na stronie: http://diecezja.siedlce.pl/biskup-swirski/skrzynka-intencji/Mja [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.