Kodeń: Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym
Kościół
Niedz. 10.05.2026 11:56:54
10
maj 2026
maj 2026
W Domu Pielgrzyma w Kodniu odbył się I Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. W programie znalazły się konferencje, wspólna modlitwa oraz Msza św. w Bazylice św. Anny.
9 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Kodniu rozpoczął się I Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Konferencję poświęconą pomocy duszom czyśćcowym poprowadziła s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Na początku spotkania siostra nauczyła uczestników śpiewu koronki do Serca Maryi. W swojej konferencji podkreślała, że dusze czyśćcowe same nie mogą sobie pomóc, jednak żyjący mogą wspierać je modlitwą, ofiarą oraz jałmużną. Omówiła również dwa sposoby przedstawiania czyśćca w sztuce religijnej. Jak zaznaczyła, czyściec najczęściej ukazywany jest jako ogień, jednak właściwiej jest postrzegać go jako wewnętrzny ogień oczyszczenia, prowadzący człowieka ku miłości Boga.Zdjęcie: Piotr Grabowski
Podczas wydarzenia uczestnicy mogli nabyć książki poświęcone tematyce czyśćca oraz pomocy duszom czyśćcowym.
O godz. 13.00 w Bazylice św. Anny w Kodniu sprawowana była Msza św., której przewodniczyli ks. Jakub Charczuk z kolegiaty w Garwolinie oraz ks. Jan Babik, kanclerz Kurii Diecezjalnej. Homilię wygłosił ks. Jan Babik, podejmując temat modlitwy i pomocy duszom czyśćcowym.
Zdjęcie: Piotr Grabowski
Program dnia zakończyły Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
Zobacz Galerię
95 Zdjęć
Zdjęcia: Piotr Grabowski

1 komentarze
Szczéść Boże...Wieczny pokòj Duszom Czyśćcowym ✝️🙏