Kościół

Koczowisko w pięciu miejscach diecezji siedleckiej

Siedlce Śr. 23.06.2021 16:46:21
23
cze 2021

W pięciu miejscach diecezji siedleckiej w najbliższą sobotę, 26 czerwca odbędą się Koczowiska Ministranckie.

Koczowisko w rejonie siedleckim obejmuje dekanaty: siedlecki, domanicki, grębkowski, łosicki, suchożebrski i zbuczyński. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Marcin Wesołowski, wikariusz z parafii katedralnej. Ten rejon spotyka się w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Nowy Opolu. Początek - godz. 10.00. W trakcie spotkania organizatorzy planują atrakcje m.in.: rozgrywki sportowe, strzelectwo, skoki na bungee, dmuchańce, pokazy policyjne, strażackie.

Koczowisko w rejonie bialskim obejmuje dekanaty bialski południowy, bialski północy, janowski, terespolski. Za organizację odpowiada ks. Mateusz Kowalik, wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Dane szczegółowe: Miejsce - Piszczac, plac przy kościele, początek godz. 9.00.

Koczowisko w rejonie łukowskim obejmuje dekanaty adamowski, łukowski I, łukowski II. Za organizację odpowiada ks. Sławomir Pękała, wikariusz z parafii w Radoryżu Kościelnym. Służba liturgiczna spotka się w Woli Gułowskiej o godz. 10:00.

Koczowisko w rejonie garwolińskim obejmuje dekanaty garwoliński, łaskarzewski, osiecki, rycki, żelechowski. Za organizację koczowiska w tym rejonie odpowiedzialnym jest ks. Karol Nasiłowski, prefekt KLO w Garwolinie. Uczestnicy zaproszeni są do Górek k. Garwolina na godz. 10:00.

Koczowisko w rejonie parczewskim obejmuje dekanat parczewski, hański, wisznicki, włodawski. Odpowiedzialnym jest ks. Stanisław Kulik, proboszcz z parafii Opatrzności Bożej w Parczewie. Koczowisko zaplanowano w Orchówku k. Włodawy. Początek - godz. 10.00.

Do udziału w koczowisku zaproszeni są wszyscy uczestnicy służby liturgicznej ołtarza, niezależnie od płci i wieku. Ważne, aby mieli okazję się spotkać i wspólnie przeżyć ten czas.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.