Kościół

Kisielany: Caritas organizuje piknik integracyjny

Siedlce Śr. 07.06.2023 14:37:52
07
cze 2023

„Lata 20/30” to temat przewodni pikniku integracyjnego, który zorganizuje na terenie parafii w Mokobodach 14 czerwca, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach – placówka prowadzona przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Spotkają się na nim osoby niepełnosprawne, skupione w placówkach z diecezji siedleckiej, drohiczyńskiej oraz warszawsko-praskiej. Start - godzina 11:00.

Wydarzenie odbędzie się na terenie wokół kościoła pw. św. Jadwigi przy ul. Plac Chreptowicza 6 w Mokobodach.

- Jest to bardzo dobra okazja do integracji uczestników z różnych WTZ. Zawsze towarzyszy takim spotkaniom wspaniała zabawa, szczere uśmiechy i zmęczenie, co świadczy o atrakcyjności zabaw w których udział biorą wszyscy, nawet z dużymi ograniczeniami - mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
Na miejsce przyjadą placówki takie jak: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

- Tegorocznym motywem przewodnim będą lata 20. i 30., dlatego zachęcamy wszystkich do założenia strojów nawiązujących do tamtego okresu– wyjaśnia Urszula Pietrasik, kierownik WTZ w Kisielanach.

Na uczestników czekają atrakcje: występy artystyczne, zabawy i tańce prowadzone przez zespół „Niebanalne animacje”.
Kontakt: Urszula Pietrasik, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach, tel. 514-580-282.(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.