Kościół

Kapłańskie rekolekcje pielgrzymkowe

Siedlce Wt. 23.04.2024 14:51:30
23
kwi 2024

W niedzielę, 21 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym „Ognisko Miłości” w Łopocznie koło Opola Lubelskiego, rozpoczęły się rekolekcje dla księży, którzy wezmą udział w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Rekolekcje odbywają się pod hasłem „Jestem dzieckiem Boga”, a prowadzi je ks. Jerzy Krawczyk – moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Celem rekolekcji jest duchowe oraz intelektualne przygotowanie do tegorocznej pielgrzymki, a zwłaszcza do tematów, które będą poruszane podczas drogi na Jasną Górę w konferencjach i rozmyślaniach dla pątników. „Pasterz, który ma prowadzić owce, musi być świadomy swojej tożsamości. To fundamentalna sprawa, aby wiedzieć kim jestem? Przewodnik musi również wiedzieć, kto jest dla niego autorytetem?” – przekonywał siedleckich kapłanów ksiądz rekolekcjonista. Duchowny nie omijał trudnych tematów, takich jak: konieczność braterskiego upomnienia oraz wzajemnego wspierania się podczas kryzysów, które mogą nadejść nie tylko podczas drogi do Częstochowy, ale też na codziennych kapłańskich ścieżkach.

Oprócz nauk rekolekcyjnych, wspólnej Eucharystii i modlitwy Liturgią Godzin, księża uczestniczą w naradach, dotyczących tegorocznej pielgrzymki. W Łopocznie dyskutowano między innymi nad wzorem tegorocznego znaczka pielgrzymkowego, treścią karty pielgrzyma, a także nad aktualnymi zmianami przemarszu grup pielgrzymkowych, wymuszonymi przebudową dróg oraz nad bezpieczeństwem pątników.

Kierownik pielgrzymki ks. Paweł Bielecki przewidział także w programie rekolekcji czas na integrację, zwiedzanie Kazimierza Dolnego i innych atrakcji Lubelszczyzny oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Przed słynącą cudami figurą Maryi wszyscy przewodnicy i pielgrzymi zostali zawierzeni Panu Jezusowi przez ręce Matki Najświętszej.

Rekolekcje potrwają do środy 24 kwietnia.
ks. Paweł Broński
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.