Kościół

Jubileusz służby człowiekowi, Ojczyźnie i Kościołowi. KSM Diecezji Siedleckiej świętuje 30 - lecie istnienia

16
wrz 2023

- Dziękuję za wasze świadectwo wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi - mówił bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św. na rozpoczęcie obchodów 30 Lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Eucharystia sprawowana w katedrze siedleckiej w piątek, 15 września stanowiła pierwszy punkt trzydniowych uroczystości.

W nawiązaniu do odczytanej Ewangelii, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, bp Kazimierz Gurda wskazał na ważną cechę , jaką jest gotowość do służby drugiemu człowiekowi i wspólnocie Kościoła. - Maryja zawsze była gotowa służyć Jezusowi w Jego dziele zbawienia człowieka. Gotowość Maryi stała się duchowym wymiarem wszystkich członków stowarzyszenia do służby Chrystusowi i człowiekowi - mówił biskup siedlecki.

Msza św. była okazją do złożenia dziękczynienia Panu Bogu za wszystkich, którzy przez 30 lat angażowali się w działalność stowarzyszenia. - Dziękuję za poświęcony czas i zdolności dla naszego diecezjalnego Kościoła. Dziękuję za gotowość służby Kościołowi i Ojczyźnie; za pielęgnowanie w swoim życiu osobistym i wspólnotowym wartości ewangelicznych. Dziękuję za wnoszenie młodzieńczego ducha radości, pokoju i zaangażowania w życie naszej wspólnoty diecezjalnej - wskazał hierarcha.

- Poznając historię waszego stowarzyszenia trwajcie z radością i miłością w Jezusowym Kościele. Zachowujcie i pielęgnujcie w waszych sercach wiarę w Jezusa i wartości z niej wypływające. Stójcie zawsze po stronie prawdy, dobra i piękna, a nade wszystko kochajcie Kościół, szczególnie Kościół nasz diecezjalny – siedlecki - wskazała na koniec homilii bp Kazimierz Gurda.Na koniec Eucharystii podziękowano za dotychczasową – sześcioletnią – posługę asystenta stowarzyszenia, którą pełnił ks. Wojciech Sobieszek. Teraz tę funkcję pełni ks. Grzegorz Lisiecki. Po Mszy św. w katedrze siedleckiej rozpoczął się koncert uwielbienia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej zostało powołane decyzją ówczesnego biskupa siedleckiego Jana Mazura w 1993 r.Obchody 30 - lecia KSM Diecezji Siedleckiej potrwają do niedzieli i są połączone, również z organizowanym po raz 30 - ty Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”.

W sobotę, 16 września także w siedleckiej katedrze o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza Święta Jubileuszowa, po której w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach od godz. 13.30 rozpocznie się Gala Jubileuszowa. Prowadzącą tegoroczny „Hosanna Festival” będzie jak w roku poprzednim Ida Nowakowska- Herndon. W niedzielę, 17 września dzień rozpocznie o godz. 10.00 Msza Święta, następnie od 12.00 trwać będzie przegląd konkursowy. Będą zabawy dla dzieci oraz na koniec rozstrzygniecie festiwalu. O godzinie 19.00 odbędzie się koncert Gwiazdy Wieczoru - młodzieżowego zespołu uwielbieniowego „Armia Dzieci”.

Patronem honorowym wydarzenia jest Biskup Siedlecki, Kazimierz Gurda. Patronat medialny nad XXX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival” w Siedlcach objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny podlasie24.pl. Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej festiwalu hosannafestival.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
KSM vs KSN Sob. 16.09.2023 06:29:41

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej nadal istnieje Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej już nie istnieje