Kościół

Jeden z miliona... Wspomnienia z wizyty papieża Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie

09
maj 2024

10 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II odwiedził Siedlce i Drohiczyn. W 25. rocznicę tej wizyty apostolskiej zachęcamy naszych Czytelników do podzielenia się wspomnieniami i fotografiami z tych wydarzeń.

W 1999 roku podczas Mszy św. sprawowanej na siedleckich błoniach św. Jan Paweł II powiedział, że cieszy się, iż może odwiedzić piękną i gościnną ziemię siedlecką. Patrząc na wielką rzeszę wiernych powiedział: „Jest was tu tyle, jakby Siedlce liczyły milion”. W spotkaniu z papieżem w Siedlcach uczestniczyło wtedy ponad 500 tys. osób, mimo że sama diecezja liczy około 700 tys. wiernych.

10 czerwca 1999 roku św. Jan Paweł II odwiedził również Drohiczyn. Tam odbyło się Nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli różnych religii, wielu gości z kraju i zza granicy. W czasie Liturgii Jan Paweł II wygłosił homilię, w której zaakcentował przykazanie miłości Boga i bliźniego.

25 lat po wizycie papieża w Siedlcach i Drohiczynie zachęcamy Państwa do podzielenia się wspomnieniami z tych wyjątkowych wydarzeń na łamach naszego portalu.

Przesłane przez Państwa zdjęcia wraz z opisem kto się na nim znajduje i Państwa wrażeniami związanymi z wydarzeniem sprzed lat, będziemy cyklicznie publikować na naszej stronie.

Wspomnienia można przesyłać na adres portal@radiopodlasie.pl.

W oczekiwaniu na wasze wspomnienia - publikujemy galerię zdjęć, które wykonał na siedleckich błoniach 25 lat temu i udostępnił redaktor Janusz Mazurek. Może ktoś się na nich rozpoznaje? Napiszcie nam o tym…


Fot. Janusz Mazurek
Źródło: Diecezja Siedlecka, Diecezja Drohiczyńska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Radomyska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.