Kościół

II Kongres Służby Liturgicznej

Siedlce Wt. 10.05.2022 18:01:49
10
maj 2022

Za nami II Kongres Służby Liturgicznej. Tym razem odbył się 7 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. W spotkaniu wzięło udział 152 członków służby liturgicznej wraz ze swoimi opiekunami.

- Bardzo bogaty program dał wszystkim uczestnikom wiele radości i dobrych refleksji odnośnie posługi przy ołtarzu. Tematyka spotkania skupiała się wokół radości, jaką daje służba ministrancka - mówił o tym bp Grzegorz Suchodolski, obecny na spotkaniu, a także goście z Katowic, tworzący zespół Ministrancka Wytwórnia Muzyczna. W barwny sposób opowiedzieli o swoich muzycznych pasjach. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, że ministrantura jest pięknym czasem duchowego rozwoju i realizacji życiowych marzeń.

Zespół tworzą Panowie - Kacper, Oskar i Romek, którzy obecnie już jako dorośli żyją i pracują w normalnym świecie, ale z wielką chęcią dzielą się swoim doświadczeniem ministrantury. Podczas koncertu padło ważne stwierdzenie, że ministrantem zostaje się na całe życie. Od publiczności padały zakasujące pytania, na przykład o przepis na najlepszy trybularz. Członkowie zespołu dzielnie i z humorem odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Po koncercie wszyscy obecni mogli zapoznać się z życiem, jakie panuje w Seminarium Duchownym. Klerycy WSD przygotowali film, w którym opowiedzieli o swoich pasjach i powołaniu do kapłaństwa.

Zwieńczeniem Kongresu była wspólna Eucharystia w kaplicy WSD i tradycyjnie agapa przed Seminarium.Kongres zarejestrowała diecezjalna telewizja Faro TV. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z tego wydarzenia.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.