Kościół

I Bieg do Pustego Grobu w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach

22
maj 2023

Na terenie parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, odbył się 21 maja po raz pierwszy „Bieg do Pustego Grobu”. Każdy kto dobiegł do mety, bez względu na czas, mógł czuć się zwycięzcą.

Założeniem wydarzenia było upamiętnienie biegu apostołów św. Piotra i Jana w poranek wielkanocny w nadziei na spotkanie z prawdziwie zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem. Warunkiem udziału w biegu było uiszczenie opłaty startowej, która zostanie przekazana na działalność przyparafialnej Poradni Rodzinnej i świetlicy środowiskowej dla dzieci „Pod Aniołami”.

Wydarzenie rozpoczął od odmówienia wspólnie Koronki do Bożego Miłosierdzia, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus o. Piotr Darasz. Następnie rozgrzewkę z uczestnikami biegu przeprowadziły Lidia Chojecka-Leandro – dyrektor sportowy klubu WLKS Siedlce i Martyna Dołęga – sztangistka, medalistka mistrzostw Europy. Po tej części młodsi przebiegli blisko 200-metrowy dystans na terenie parafii. Starsi wraz z biegaczami Nordic Walking mieli do pokonania dystans 3,2km.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.