Kościół

Grzegorz Polak „Jakby Siedlce liczyły milion”

06
cze 2024

W związku ze zbliżająca się 25. rocznicą wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach, Wydawnictwo Unitas przypomina publikację Grzegorza Polaka „Jakby Siedlce liczyły milion”. Książka przybliża czytelnikowi cały rozmach przygotowań do wizyty i jej przebieg. Pozwala wrócić do homilii i jego pozdrowień jakie wygłosił papież podczas swojego pobytu w Sielcach. W swojej pracy autor skupia się przede wszystkim jednak na świadectwach tych, którzy tę wizytę tworzyli oraz tych, którzy uczestniczyli w głównej Mszy św. na siedleckich błoniach.

„Zbliżająca się rocznica wizyty papieskiej dała mi imperatyw do powrotu do tego wydarzenia, w którym ze wzruszeniem uczestniczyłem. Miałem wrażenie, że o papieskiej pielgrzymce do Siedlec da się jeszcze więcej powiedzieć, że była ona tak wielkim wydarzeniem, którego nie dało się do końca opisać. Chodziło mi o odsłonienie kulisów przygotowań, dotarcie do świadków, także do tych, którzy już wypowiadali się o wizycie, ale nie wszystko o niej powiedzieli. Interesował mnie nie tylko ich udział w historycznym wydarzeniu, ale to, co zapamiętali ze słów papieskich, jakie znaczenie liturgia z Papieżem miała w ich życiu. (…)

Nie do wszystkich świadków udało mi się dotrzeć, niektórzy z nich zaistnieją w tej książce dzięki audycjom Katolickiego Radia Podlasie. Niemniej spektrum tego grona jest szerokie – od gospodyń domowych, matek – po biskupów i profesorów.”

Z wstępu do książki Grzegorza Polaka – autora.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.