Pielgrzymka

Grupa węgrowska wyruszyła na pielgrzymi szlak

02
sie 2023

Węgrów jest ostatnim miejscem w diecezji drohiczyńskiej, z którego wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę węgrowską po raz kolejny prowadzi ks. Mateusz Roguski.

Nadal można dołączyć do pielgrzymki - przekonuje kierownik grupy węgrowskiej.

- Bracie, Siostro – można dołączyć na trasie, można pójść na kilka dni, można dorzucić bagaże na samochód i nikt się nie pogniewa, jeśli po kilku dniach będziemy chcieli je odebrać. Ważne jest to doświadczenie poznawania Kościoła żywego, więc serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze wahają się w sercu, czy warto wyjść. Warto wyjść po to, żeby poznawać Kościół żywy, w którym jest Jezus.

1 sierpnia pielgrzymowanie rozpoczęła grupa drohiczyńsko-bielska i grupa łochowska. 2 sierpnia ruszyła grupa sokołowska i jako ostatnia – grupa węgrowska, która ze wszystkich grup ma dziś najkrótszy odcinek do przejścia.

„Niebiescy” rozpoczęli pielgrzymkę Mszą Św. sprawowaną w Bazylice w Węgrowie o godz. 9.00. Eucharystii przewodniczył bp drohiczyński Piotr Sawczuk.

Wszystkie grupy idące na Jasną Górę z diecezji drohiczyńskiej spotkają się dziś w Grębkowie, gdzie spędzą noc. Ważnym punktem będzie wspólny Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Z wychodzącym na pątniczy szlak ks. Mateuszem Roguskim kierownikiem grupy niebieskiej – węgrowskiej, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Foto: ks. Marcin Gołębiewski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
fioletowa Śr. 02.08.2023 13:46:57

i nawet niebo takie niebieskie, jak "niebiescy" idą