Kościół

Festyn Katolickiego Radia Podlasie. Modlitwa, zabawa, występy, agapa…

09
wrz 2023

Modlitwa, zabawa, występy, tańce, pożegnania i powitania… złożyły się na program festynu Katolickiego Radia Podlasie, który już po raz drugi został zorganizowany na placu kurialnym przy siedleckiej katedrze. Do Siedlec przyjechało kilkuset najwierniejszych Słuchaczy, bo wspierających zespół radiowy modlitwami i ofiarami – członków Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z całej diecezji.

Spotkanie poprzedziły konferencja oraz Msza św. sprawowana w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem i z homilią Dyrektora rozgłośni ks. Marka Bieńkowskiego.
Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na posiłek, który jak przed rokiem serwował Zakład Mięsny Wierzejki. W południe zebranych powitał Dyrektor Rozgłośni ks. Marek Bieńkowski. Była to tez okazja, aby podziękować ks. Pawłowi Brońskiemu, który przez ostatnich kilka lat sprawował funkcję Diecezjalnego Opiekuna Kół Przyjaciół KRP. W podziękowaniu dla ks. Pawła reprezentantki Kół Przyjaciół KRP przygotowały wiersz. Ks. Paweł natomiast w swoim podziękowaniu przyznał, że choć w ostatnich latach nie nastąpiły jakieś ważne zmiany czy wydarzenia w życiu tej wspólnoty, to liczne spotkania zaowocowały wieloma znajomościami i przyjaźniami, które wzmacniają wszystkich wspierających katolickie media w diecezji. Na scenie pojawił się także nowy Diecezjalny Opiekun Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie ks. Grzegorz Suwała, który opowiedział o najbliższych planach i zmianach. Wśród nich zmiana na antenie radia dotycząca pasma skierowanego do Kół Przyjaciół. Dotychczas to była kilkunastominutowa audycja nadawana codziennie od poniedziałku do piątku po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Teraz w programie radiowym pojawi się dłuższa audycja raz w tygodniu. W planach jest także duże spotkanie członków Kół Przyjaciół z Biskupem Siedleckim w terminie zbliżonym do Świąt Bożego Narodzenia.

Można powiedzieć, że stałym punktem programu jest wspólne wykonanie „na rozgrzewkę” przez Dyrektora KRP ks. Marka Bieńkowskiego i uczestników wydarzenia piosenki „Szumią w lesie drzewa…”.Jako pierwszy wystąpił zespół Gwiazdor z Terespola, następnie kapela Moko Bęc z Mokobod i Babie Lato z Gminy Suchożebry. Swój program artystyczny zaprezentował jeszcze zespół Przyjazne Nuty z Radzynia Podlaskiego.  Pasterskie słowo wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda a całość zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Błogosławieństwo udzielone przez Księdza Biskupa.

Zdjęcia: ks. Marek Weresa, Katarzyna Chacińska

6 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Jarosław Niedz. 10.09.2023 18:18:31

Wspaniały czas. Modlitwa i zabawa. A wodzirej nowy ks. Grzegorz niezastąpiony! Przyjeżdżamy za rok.

czytelnik portalu Wt. 12.09.2023 13:09:23

Dziekuje bardzo bardzo udany festyn ładne występy zespołów zapewniony catering przez ZM Wierzejki. A zespołwi radia i organizatorom serdeczne Bóg zapłać wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy Szczęść Boże.

emerytka z garwolina Sob. 09.09.2023 20:11:12

byłam wraz z mężem na festynie, dziękuję bardzo za wspaniałe przeżycia.

Marianna Niedz. 10.09.2023 19:18:37

Kochane i wspaniałe Radio!

Kasia Niedz. 10.09.2023 14:43:46

Nowy opiekun zapowiada się wspaniale! Oby przyjeżdżał na spotkania.

Jacek Sz Pon. 11.09.2023 10:25:04

To był wspaniały czas. Dziękujemy za troskę, modlitwę, zabawę. Mamy nadzieję, że często tak się będziemy widzieć. Przyjaciel Radia