Kościół

Dzień imienin biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy

Siedlce Pt. 04.03.2022 16:43:07
04
mar 2022

4 marca w święto św. Kazimierza diecezja siedlecka obchodziła dzień imienin biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Solenizant przewodniczył w tym dniu Mszy św. w siedleckiej katedrze i wygłosił homilię w której podkreślał, że to co charakteryzowało życie św. Kazimierza to jego wiara.

- Św. Kazimierz podejmował drogę świętości i nawrócenia. Podejmował ją poprzez modlitwę najdoskonalszą i najpiękniejszą czyli Eucharystię” – mówił w katedrze siedleckiej Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda.

-Możemy powiedzieć, że jego królewską posługę zamierzał oprzeć na Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata. Bycie kochanym przez Boga pozwalało mu okazywać miłość do bliźnich. Dzisiaj zapewne, św. Kazimierz stanąłby razem z tymi, którzy organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy- kontynuował Biskup Gurda. Św. Kazimierz znany był zarówno w Krakowie jak i Wilnie, z troski o najbardziej potrzebujących o chorych i biednych. Nazwany został obrońcą ubogich i uciemiężonych.

POSŁUCHAJ


POSŁUCHAJ


POSŁUCHAJ

Na zakończenie Eucharystii w imieniu prezbiterium Kościoła Siedleckiego życzenia imieninowe Księdzu Biskupowi złożył ks. kan. Krzysztof Samsel – dziekan dekanatu osieckiego, a także osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.