Kościół

Działalność Młodzieżowego Pogotowia Emocjonalnego

Siedlce Śr. 15.03.2023 13:23:32
15
mar 2023

Od grudnia 2022 r. funkcjonuje w Siedlcach Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne, czyli projekt Fundacji Nieprzeciętni i Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. 14 marca w CDM zorganizowano konferencję prasową, na której podsumowano dotychczasowe działania wspomnianej inicjatywy.

Od momentu powstania Młodzieżowego Pogotowia Emocjonalnego, z jego usług skorzystało 25 osób, z czego kilkanaście podjęło systematyczną terapię. Spotkania są organizowane co tydzień, w określonych dniach tygodnia (terminy są dostępne na stronie internetowej cdmsiedlce.pl). Psychologowie pozostają do dyspozycji młodych przez minimum dwie godziny, a w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania uruchamiana jest dodatkowa godzina. Oferowana przez MPE pomoc jest bezpłatna.

Pogotowie utrzymuje się ze środków własnych pozyskanych od fundatora oraz dobrowolnych ofiarodawców. Projekt jest owocem Młodzieżowego Pogotowia Duchowego oraz sugestii młodzieży, która sama prosiła o możliwość spotkania ze specjalistą oraz skorzystania z doświadczenia duszpasterzy, którzy na co dzień posługują wśród ludzi młodych.

Aby skorzystać z pomocy należy wejść na stronę www.cdmsiedlce.pl i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Można również uzyskać informacje pod numerem telefonu: 509831018.

W konferencji prasowej uczestniczyli: ks. Radosław Piotrowski – diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Świderski – reprezentujący fundację „Nieprzeciętni”, Roksana Pałucka – psycholog, psychoterapeuta, Szymon Szczepanik – przedstawiciel młodzieżowej rady do spraw duszpasterstwa młodzieży.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook