Kościół

Doświadczyli piękna wspólnoty... Rekolekcje wielkopostne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Siedlce Niedz. 26.02.2023 17:56:28
26
lut 2023

„Kocham Kościół Chrystusowy” – pod takim hasłem odbyły się rekolekcje wielkopostne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z terenu diecezji siedleckiej. W pierwszy weekend Wielkiego Postu, ponad 30 młodych odbywało swoje tradycyjne spotkanie modlitewno-formacyjne w Bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach.

Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. dr Marek Weresa – pracujący na co dzień w Biurze Prasowym Diecezji Siedleckiej oraz Katolickim Radiu Podlasie. Młodzi, wspólnie pochylali się nad prawdami dotyczącymi ich obecności w Kościele jako uczniów Pana Jezusa oraz potrzeby życia Eucharystią. - Myślę, że ważne jest to, że mogliśmy doświadczyć w tej wspólnocie, którą tworzyliśmy, iż nie stajemy się chrześcijanami o własnych siłach. Wiara, miłosierdzie jest darem Bożym, który otrzymujemy w Kościele i przez Kościół - wskazał ks. Marek Weresa.

W czasie weekendowego spotkania był także czas na integrację, poznanie bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem fundacji, również w wymiarze diecezjalnym. Młodzi podczas konferencji tematycznej pochylili się także nad tematem świadectwa wiary w przestrzeni mediów społecznościowych. - To już tradycja, że młodzież należąca do fundacji – przedstawiciele naszej diecezji, od pierwszego piątku Wielkiego Postu, uczestniczy w specjalnym spotkaniu formacyjnym. To szczególny moment w ciągu całego roku, kiedy mogą spotkać się na modlitwie, wymienić własnymi doświadczeniami oraz w radosnej atmosferze spędzić wspólnie czas - wskazał ks. kan. Paweł Kindracki – diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz organizator rekolekcji.

Dziewiąte rekolekcje stypendystów zakończyły się w niedzielę 26 lutego. Więcej o działalności fundacji i jej darczyńcach, wielkopostnych rekolekcjach młodzieży będzie można usłyszeć w poniedziałek na antenie Katolickiego Radia Podlasie po godz. 17:00.Inf. prasowe

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.