Kościół

Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych

Siedlce Czw. 19.01.2023 14:26:41
19
sty 2023

W czwartek 19 stycznia w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach odbył się Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych. W spotkaniu uczestniczyło 150 dzieci, które w tym roku włączyły się w dzieło wsparcia młodych z Papui-Nowej Gwinei.

Pierwszym punktem programu było przedstawienie relacji z Synodu Misyjnego Dzieci „Budzimy do Misji”, którą przedstawiło Koło Misyjne z parafii Wola Uhruska.

Na scenie zaprezentowały się także grupy kolędników misyjnych. Grupy przyjechały z parafii: Domanice, Huszlew, Skórzec, Żeliszew, Okrzeja, Wola Uhruska, Różanka, Rokitno.
Był także czas na spotkanie z misjonarzem. Swoim doświadczeniem posługi misyjnej podzielił się ks. Tomasz Duda, który przez wiele lat posługiwał w Boliwii.

Mszy św. przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Eucharystię koncelebrowali kapłani, którzy przybyli wraz ze swymi grupami. - Jezus jest tym, który odpowiada na pytania obecne w sercu człowieka. Na te odpowiedzi my też pytamy dlatego przychodzimy do Zbawiciela. Pan Jezus wie, co trzeba zrobić, aby być człowiekiem szczęśliwym - wskazał ksiądz biskup.

Na koniec Eucharystii wręczono podziękowania grupom, które w tym roku włączyły się w akcję Kolędnicy Misyjni. Całość zjazdu zakończyła wspólna agapa i spotkanie z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, którzy zaangażowani są w seminaryjne koło misyjne.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.