Kościół

Diakon Jan Kociubiński o zwycięskich rozważaniach

Siedlce Pt. 07.04.2023 10:31:09
07
kwi 2023

W Wielki Piątek, o godz. 15.30 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie można usłyszeć rozważania Drogi Krzyżowej, które zwyciężyły w 11. edycji konkursu na rozważania Drogi Krzyżowej organizowanego przez redakcje: Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl. W tym roku jury KONKURSU wybrało tekst diakona Jana Kociubińskiego. Drugiego zwycięzcę wyłoni internetowe głosowanie, które trwa do 16 kwietnia.

Jak powiedział nam autor rozważań, decyzja o tym, aby przedstawić swoją interpretację Drogi Krzyżowej i wziąć udział w konkursie narastała przez lata.

- Kilka razy chciałem wziąć w tym konkursie. Miałem jednak poczucie, że może nie jestem gotowy. Nie byłem pewien, czy dam radę napisać takie rozważania, które spełnią oczekiwania biblijne, merytoryczne. Dopiero teraz pod koniec pod koniec formacji seminaryjnej, na 6 roku, na Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej katedrze, siedząc w ławce wyjąłem notatnik życia duchowego i przez 2-2,5 godziny te rozważania powstawały – mówił diakon Jan w rozmowie z Kamilem Skorupskim.

- Drogi słuchaczu, jeżeli masz okazję wyłączyć się z Twojego życia w Wielki Piątek chociaż na te 30-45 minut rozważań, to zrób to. Wyłącz telefon, telewizor, włącz nasze radio i przeżyj Drogę Krzyżową. Niech to będzie wydarzenie, w którym coś ma się wydarzyć w Twoim życiu – zachęca diakon Jan.

Zwycięskich rozważań można posłuchać także w Archiwum Dźwięków Radia Podlasie. POSŁUCHAJ.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.