Kościół

„Cukierek albo psikus?” – listopadowa „Teologia na progu domu”

31
paź 2023

O naszej pamięci o zmarłych, ziemskim przemijaniu, o potrzebie pobudzenia naszego ducha chrześcijańskiego i postawie katolika wobec zjawiska Halloween będą rozmawiać już 1 listopada, w audycji "Czarno na białym" ks. Marek Weresa i ks. prof. Józef Naumowicz.

Skąd się wzięła Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny? Jak się obronić przed komercjalizacją tych świąt? Jaki jest sens modlitwy za zmarłych i jak mamy się zachować wobec zjawiska Halloween? Na te i podobne pytania usłyszymy odpowiedzi w audycji „Teologia na progu domu”. Na rozmowę zaprasza ks. Marek Weresa i jego gość - ks. prof. Józef Naumowicz – kierownik katedry historii starożytnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest wybitnym patrologiem, uznanym badaczem historii starożytnej, zwłaszcza historii wczesnego chrześcijaństwa i późnego antyku, także historii Bizancjum i starożytnej Armenii.

Wywiad, w ramach cyklu „Czarno na białym” w najbliższą środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych na antenie Katolickiego Radia Podlasie od 21:40.


POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.