Cudowny Obraz Matki Boskiej Łaskawej w siedleckim kościele garnizonowym
Siedlce
Czw. 14.05.2026 17:00:19
14
maj 2026
maj 2026
W Kościele Garnizonowym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach odprawiona została Msza Święta kończąca misje i peregrynację Cudownego Obrazu Matki Boskiej Łaskawej.
Eucharystii, która została odprawiona w czwartek, 14 maja, przewodniczył ks. proboszcz Piotr Gibasiewicz. Koncelebrował ks. Robert Osypowicz. Kazanie wygłosił Ojciec Jerzy Bzdyl, Oblat Najświętszej Maryi Panny z Gorzowa Wielkopolskiego. Na zakończenie wspólnej modlitwy ksiądz proboszcz zawierzył parafię i żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej.Po Mszy Świętej uroczyście wyniesiono Cudowny Obraz do samochodu kaplicy.
Zobacz Galerię
54 Zdjęć
Koordynatorem peregrynacji obrazu po parafiach wojskowych jest Aneta Ciężarek.
zdjęcia: Piotr Grabowski

2 komentarze
A na ul Floriańskiej 15 została zniszczona i zbezczeszczona kapliczka metalowo szklana z specjalnym szkłem i potraktowana jak zurzyta sławojka tak doganiamy zgniły upadły zachod
Piękna uroczystość religijno-patriotyczna. Maj to miesiąc kojarzący się z litanią loretańską i majówkami, w kościołach i kapliczkach jak kraj długi i szeroki. Niech słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Łaskawej otoczy swą opieką nasze miasto, naszą żelazną dywizję i nasz kraj