Kościół

Chór „Psalmodia” rozpoczął Dni Muzyki Kościelnej

Siedlce Pon. 20.11.2023 12:22:41
20
lis 2023

W Diecezji Siedleckiej trwają od 19 listopada Dni Muzyki Kościelnej. Rozpoczął je koncert krakowskiego chóru „Psalmodia” w kościele św. Stanisława w Siedlcach.

Chór „Psalmodia” działa od 35 lat przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jak zaznaczył ks. dr Piotr Radzikowski zaproszeni goście należą do ścisłej czołówki zespołów wokalnych w Polsce, a marka „Psalmodia” jest rozpoznawalna w Europie i na świecie.

Chór wykonał perły polskiej muzyki chóralnej np. „Zdrowaś Maryja” Henryka Góreckiego, czy „Alleluja” Romualda Twardowskiego. Prof. Włodzimierz Siedlik, dyrygent chóru w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie powiedział, że był to zaszczyt wystąpić przed publicznością zgromadzoną w kościele św. Stanisława w Siedlcach. - Nieprawdopodobna cisza, ludzie z wielkim wzruszeniem słuchali tego trudnego repertuaru. Ta muzyka wzruszała nie tylko muzyków ale też i odbiorców – podkreślił.

W poniedziałek, 20 listopada w ramach Dni Muzyki Kościelnej przewidziano koncert Adwentowo-Bożonarodzeniowy w wykonaniu zespołu muzyki dawnej „Ambitus”. Występ rozpocznie się o godzinie 18.30 w kościele garnizonowym w Siedlcach.

Patronat medialny nad Dniami Muzyki Kościelnej w Diecezji Siedleckiej sprawują: Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Darczyńcą projektu Dni Muzyki Kościelnej jest Fundacja PGE.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.