Kościół

Chór Miasta Siedlce kolędował w parafii w Krześlinie

Siedlce Pon. 17.01.2022 17:19:26
17
sty 2022

Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce odbył się w niedzielę, 16 stycznia w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja Biskupa w Krześlinie. Koncert poprzedziła Msza święta, sprawowana przez ks. proboszcza Tomasza Dudę, której oprawę muzyczną również poprowadził siedlecki chór.

Wśród gości obecnych na koncercie byli, m.in.: wójt gminy Suchożebry Krzysztof Bujalski, gminni radni, dyrektor GOK w Suchożebrach Aneta Wyżywniak. Licznie zgromadzeni parafianie i goście mogli wysłuchać kolęd i pastorałek, wśród których były wykonywane w ciekawych aranżacjach m.in. „Cicha noc”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”,. Koncert transmitowany był za pośrednictwem mediów społecznościowych (konto Youtube parafii Krześlin), a nad właściwym przebiegiem transmisji czuwał Piotr Struczko.
Po koncercie członkowie chóru i zaproszeni goście udali się na poczęstunek, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kownacisk. - To było piękne wydarzenie, które bardzo się spodobało parafianom i przybyłym gościom - mówi ks. Tomasz Duda, proboszcz parafii.Jednym z organizatorów koncertu była parafia p.w. św. Mikołaja w Krześlinie.

źródło: parafia w Krześlinie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.