Kościół

Caritas organizuje Śniadania Wielkanocne

04
kwi 2023

Niemal 300 osób spodziewa się Caritas Diecezji Siedleckiej na dwóch Śniadaniach Wielkanocnych dla osób samotnych i potrzebujących. Odbędą się one 5 kwietnia przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz 8 kwietnia w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Organizacja chce poprzez spotkanie wesprzeć ich duchowo, ale też materialnie, przekazując paczki żywnościowe.

- Chcemy przeżyć ten wyjątkowy czas przedświąteczny razem osobami potrzebującymi. Nasze spotkania wielkanocne dają namiastkę świąt. Na stole pojawią się potrawy wielkanocne, ale przede wszystkim chodzi nam o to, by nikt nie został sam – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Biała Podlaska

Śniadanie Wielkanocne w Białej Podlaskiej odbędzie się 5 kwietnia o godz. 9:30 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Spotkanie rozpocznie się przywitaniem i modlitwą, którą poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak oraz przemówieniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michała Litwiniuka. Z uwagi na trwające prace remontowe, ograniczy się do przekazania 100 paczek wielkanocnych, w których znajdą się potrawy wielkanocne ufundowane przez Miasto Biała Podlaska i Caritas Diecezji Siedleckiej oraz zebrane podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.

Siedlce

Caritas zaprasza na wspólne śniadanie wielkanocne 8 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Na spotkanie, które poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak, zaproszono Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę, Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika. Na stołach pojawią się potrawy wielkanocne: żurek, jajka, kiełbasa, śledzie, ryba, sałatka jarzynowa i ciasto. Na zakończenie osoby potrzebujące otrzymają paczki wielkanocne, przygotowane z żywności zebranej podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.

(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.