Kościół

Bractwo Strażnicy Kościoła stoi po stronie Jana Pawła II

Siedlce Sob. 11.03.2023 10:23:33
11
mar 2023

Modlitwa w parafiach, dekoracja domów wizerunkiem Papieża Polaka i flagami papieski – mężczyźni należący do bractwa działającego w diecezji siedleckiej będą podejmować konkretne czyny. Będą one znakiem zjednoczenia i świadectwa stanięcia w obronie wartości chrześcijańskich i narodowych.

Poniżej tekst inicjatywy Bractwa Strażnicy Kościoła diecezji siedleckiej, która będzie realizowana w poszczególnych parafiach, w których znajdują się wspólnoty Braci Strażnicy Kościoła.

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości
- i tylko święci mogą odnowić ludzkość - JP II

KUSTODIA
BRACTWA STRAŻNICY KOŚCIOŁA
DIECEZJI SIEDLECKIEJ

W odpowiedzi na Apel Biskupa Siedleckiego i w duchu odpowiedzialności za Kościół zwracamy się do wszystkich braci Strażników Kościoła z prośbą o modlitwę i czytelny znak stanięcia po stronie papieża Polaka.

Jako bractwo jesteśmy zobowiązani reagować na tak zasiewane zło, które niszczy kościół i świętość ludzi, którzy do niego należą. Kierujemy zachętę do wszystkich członków Bractwa Strażnicy Kościoła o danie wyrazu naszej solidarności wobec tego co święte i o świętości stanowi.

Propozycja dla parafialnych Bractw jest następująca:

Prosimy, by każde bractwo w czasie parafialnych rekolekcji - po uzgodnieniu z proboszczem - zorganizowało modlitwę różańcową prowadzoną przez bractwo z rozważaniami nauczania papieża Jana Pawła II.

Jako dekorację i znak obrony świętości i naszej wiary w świętość papieża Polaka prosimy, by wystawić w kościele przy rozważaniu różańcowym obraz Jana Pawła II.
Proponujemy na znak jedności z Kościołem i obrony świętości papieża Polaka, by w każdym domu naszych braci w oknach wystawić obraz św. Jana Pawła II na znak wiary w jego świętość lub wywiesić flagę papieską na znak jedności kościoła z papieżem Polakiem.

W ten sposób - przez modlitwę i znak naszego zdecydowanego sprzeciwu przeciw fałszowaniu i opluwaniu tego co święte w kościele - zjednoczmy się w świadectwie obrony naszych wartości chrześcijańskich i narodowych.

Gorąco prosimy o dołożenie wszelkich starań, by nasze Bractwo stało się czytelnym znakiem i opowiedzeniem za tym co stanowi naszą tożsamość.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.