Kościół

Bp Suchodolski: Ewangelia w życiu Biskupa Ignacego Świrskiego i Biskupa Wacława Skomoruchy nie była na pokaz

Siedlce Śr. 25.08.2021 14:53:01
25
sie 2021

Kościół siedlecki modlił się 25 sierpnia o łaski boże dla procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego a także o dar życia wiecznego w 20. rocznicę śmierci Księdza Biskupa Wacława Skomoruchy, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej w latach 1962 – 1992.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył w południe w siedleckiej katedrze, Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski.
„Dzisiaj kiedy wspominamy dwóch biskupów naszej diecezji, to z pełną świadomością możemy stwierdzić, że Ewangelia, którą prezentowali i głosili swoim życiem nie była na pokaz – podkreślał w homilii Biskup Grzegorz Suchodolski. Obydwaj byli biskupami i sługami pokornymi, oddanymi ludowi bożemu, zasłuchanymi w głos i natchnienia samego Boga – kontynuował bp Suchodolski.

Opatrzność Boża połączyła obu biskupów we wspólnym posługiwaniu. Znaczna część życia kapłańskiego bpa Wacława, to czasy rządów biskupa Ignacego. Natomiast w ostatnich 6 latach posługi Biskupa Świrskiego, bp Wacław był jego Biskupem Pomocniczym.

20 rocznica śmierci była też okazją to przypomnienia osoby Księdza Biskupa Wacława Skomoruchy.
Homilię wygłoszoną 25 sierpnia w siedleckiej katedrze mogą państwo odsłuchać w Archiwum Katolickiego Radia Podlasie. Kliknij TUTAJ
MJa [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.