Kościół

Bp Gurda: Apel o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich

Siedlce Pt. 23.07.2021 14:07:57
23
lip 2021

W ostatnim czasie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda wystosował apel o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich.

Apel Biskupa Siedleckiego
KAZIMIERZA GURDY
o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach
i powodziach w Polsce oraz krajach europejskich
(2021)

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!

W ostatnich dniach zarówno Polskę, jak i niektóre kraje europejskie, nawiedziły gwałtowne nawałnice i powodzie, przynosząc ogromne zniszczenia oraz cierpienie i śmierć wielu osób.

Dlatego decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski niedziela – 25 lipca – będzie obchodzona w całej naszej Ojczyźnie jako dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach w Europie. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej należy dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych – w tym dniu lub w niedzielę 1 sierpnia br. – zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami. Zebrane ofiary za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą doświadczonych w nawałnicach i powodziach oraz organizując powyższą zbiórkę.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię.
+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 881/2021
Siedlce, dnia 21 lipca 2021 r.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.