Kościół

Bp Adam Bab: Niech wdzięczność otwiera nas na przyszłość. Jubileusz 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Diecezji Siedleckiej

Siedlce Sob. 16.09.2023 17:19:26
16
wrz 2023

- 30 lat to historia, ale i punkt zatrzymania, aby spojrzeć w przód na historię, którą trzeba stworzyć. Odważnie, śmiało spotykajmy się, rozmawiajmy, żebyśmy mieli okazję splatać swoje życie z dziełem Jezusa Chrystusa - mówił bp Adam Bab – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM podczas Eucharystii w drugim dniu świętowania okrągłej rocznicy istnienia stowarzyszenia w Kościele siedleckim. W sobotę, 16 września w katedrze siedleckiej modlono się w intencji wszystkich, którzy tworzyli i tworzą struktury KSM naszej diecezji. Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski.


We wspólne dziękczynienie, w drugim dniu jubileuszu, włączyli się przybyli goście, na czele z pierwszym księdzem asystentem KSM Diecezji Siedleckiej – ks. kan. Stanisławem Chodźką oraz Asystentem Generalnym KSM – ks. kan. Andrzejem Lubowickim. W siedleckiej katedrze zebrali się także obecni i byli członkowie stowarzyszenia wraz z księżmi asystentami.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej – bp Adam Bab. W nawiązaniu do Liturgii Słowa, wskazał, że początkiem w budowaniu świętości jest uznanie swojej słabości i grzeszności. To jest „punkt zaczepienia” działania Pana Boga w naszym życiu. - Historia zbawienia jest dla mnie ważna kiedy uznaje siebie jako grzesznika; jako tego który potrzebuje Jezusa i tej historii - wskazał bp Adam Bab.

Hierarcha w homilii, powiedział, że przeżywając ten jubileusz, podsumowując te 30 lat, potrzeba wskazać liczne dobra, dzieła służby i miłości, które wydarzyły się w ciągu tej historii. Warto także dostrzec te momenty kiedy przychodzi do mnie darmowa łaska Pana Boga. - Tak żeby człowiek nie bał się własnych ograniczeń i skończoności. Nie bać się wprowadzić nieskończonego Boga do swojego życia. Potrzebujemy takich opowiadań, takiego wspominania historii - przekonywał bp Bab.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej zostało erygowane przez ówczesnego biskupa siedleckiego Jana Mazura dekretem z dn. 27 września 1993 r.Obchody 30 - lecia KSM Diecezji Siedleckiej potrwają do niedzieli i są połączone, również z organizowanym po raz 30 - ty Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”.  Prowadzącą tegoroczny „Hosanna Festival” będzie jak w roku poprzednim Ida Nowakowska- Herndon. W niedzielę, 17 września dzień rozpocznie o godz. 10.00 Msza Święta, następnie od 12.00 trwać będzie przegląd konkursowy. Będą zabawy dla dzieci oraz na koniec rozstrzygniecie festiwalu. O godzinie 19.00 odbędzie się koncert Gwiazdy Wieczoru - młodzieżowego zespołu uwielbieniowego „Armia Dzieci”.

Patronem honorowym wydarzenia jest Biskup Siedlecki, Kazimierz Gurda. Patronat medialny nad XXX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival” w Siedlcach objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny podlasie24.pl. Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej festiwalu hosannafestival.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.