Kościół

Atak na św. Jana Pawła II tematem „Teologii na progu domu”

04
kwi 2023

O ataku na świętość, chrystofobii, wirusie neomarksizmu, uderzeniu we współczesnego proroka, zamianie pojęć, a także odkrywaniu nadziei w Wielkim Tygodniu – o tym wszystkim w środowym cyklu „Czarno na białym” na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Gościem ks. Marka Weresy będzie ks. Robert Skrzypczak.

W niedzielę, 2 kwietnia przeżywaliśmy 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Po ostatnich publikacjach związanych z osobą Papieża Polaka, wśród odbiorców pojawiło się przekonanie, że papież krył pedofilów. Czy jest to uprawnione? W środowej rozmowie „Teologia na progu domu” ks. Robert Skrzypczak odniesie się do zarzutów pojawiających się wobec papieża; powiemy o kolejnych zamachach służb komunistycznych czy liberalnych elit. Podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie: czy odkryjemy bogactwo Jana Pawła II i uda nam się „odkremówkować” papieża?

W audycji „Teologia na progu domu” powiemy też o bogactwie Triduum Paschalnego; oraz o tym, że Zmartwychwstanie nie jest jedynie wiadomością, ale wydarzeniem przemieniającym ludzkie życie.

„Teologia na progu domu” w środę, 5 kwietnia o godz. 21:40 na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

Ks. Robert Skrzypczak – kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii dogmatycznej, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, duszpasterz i rekolekcjonista; publicysta „Gościa Niedzielnego, autor wielu książek.Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.