Kościół

43. PPP: dzień modlitwy za służby medyczne

09
sie 2023

Rozpoczął się kolejny dzień pielgrzymowania na Jasną Górę. Pątnicy z obu kolumn spędzili noc w Suchedniowie. Część grup z kolumny bialskiej uczestniczyła rano we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Dziś dzień, podczas którego pątnicy modlą się w intencji służby medycznej.

Popołudniem, 8 sierpnia obie kolumny 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dotarły do Suchedniowa. Obie mają już za sobą połowę drogi. Rankiem, 9 sierpnia pielgrzymi z grup, które wyszły z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Adamowa, Włodawy i Parczewa, wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył odwiedzający pielgrzymkę ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Tematem przewodnim wspólnej modlitwy było jak co roku wspomnienie Świętej Edyty Stein.

Dzisiejszego dnia pątnicy modlą się również w intencji pielgrzymkowej Służby Zdrowia. Dziś szczególnie obowiązuje pielgrzymkowy zwyczaj: siostry medyczne wyręczane są w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczane są w kolejce do toalety, zaopatrzenia czy też mycia.Zaraz po Mszy Świętej pątnicy ruszyli w dalszą drogę. Kolumna bialska ma dotrzeć na nocleg do Tumlina. Kolumna siedlecka zatrzyma się na noc w Kostomłotach.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.