Kościół

30 lat Caritas Diecezji Siedleckiej i Tydzień Miłosierdzia. Rozmowa z ks. Markiem Bieńkowskim

Siedlce Pt. 16.04.2021 18:05:26
16
kwi 2021

15 kwietnia minęło dokładnie 30 lat od reaktywowania Caritas Diecezji Siedleckiej. Jutro (17 kwietnia) o godzinie 10.00 w kaplicy budynku Caritas w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej, ks. Marek Bieńkowski, dyrektor diecezjalnej Caritas, odprawi Mszę św. w intencji wszystkich darczyńców, wolontariuszy i pracowników tej instytucji.

Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Podlasie ks. Bieńkowski, przez trzy dekady zmieniły się potrzeby oraz formy udzielanej pomocy. Dziś Caritas ma możliwość świadczenia dzieł miłosierdzia na wielu płaszczyznach, korzystając z rozwiniętej struktury organizacyjnej, zaplecza lokalowego, wykwalifikowanej kadry oraz licznych wolontariuszy. Jednak mimo tych zmian, niezmienna pozostaje istota pomocy i jej motyw – bezinteresowna miłość do drugiego człowieka, która jest próbą naśladowania Bożego Miłosierdzia.
Z powodu panującej epidemii, obchody jubileuszu 30-lecia Caritas Diecezji Siedleckiej będą miały ograniczony charakter, ale o historii Caritas i różnorodnych formach świadczonej przez organizację pomocy, będzie można usłyszeć więcej na antenie Radia Podlasie w środowych wydaniach Przystanku Podlasie. Najbliższe spotkanie już 5 maja o 17.20. W planach jest także uroczyste zakończenie roku jubileuszowego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Tymczasem w Archiwum Dźwięków można już posłuchać pierwszej rozmowy Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk z ks. Markiem Bieńkowskim o tegorocznym jubileuszu, początkach działań Caritas diecezjalnej w 1991 roku oraz o kończącym się właśnie Tygodniu Miłosierdzia.

Rozmowa jest dostępna 
TUTAJ

AOI/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.