Kościół

30 Hosanna Festival 2023 - Msza św. w siedleckiej katedrze

Siedlce Niedz. 17.09.2023 12:48:36
17
wrz 2023

Od Mszy św. w siedleckiej katedrze rozpoczęła się niedzielna część 30. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festiwal”. W tym roku wydarzenie połączone jest z jubileuszem 30-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Uroczystej Mszy św. w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Na początku liturgii biskup przywitał obecnych w katedrze członków KSM i uczestników Festiwalu.

- Tę Mszę św. koncelebruje asystent diecezjalny KSM ks. Grzegorz Lisiecki. Chcę w Jego osobie powitać wszystkich ”KSMowiczów”, którzy przeżywają od dwóch dni radość z tego, że mogą być cząstką tego żywego apostolatu naszego lokalnego kościoła. Chcę pozdrowić również uczestników festiwalu: solistów i zespoły, które do nas przybyły z osobami towarzyszącymi, księżmi, którzy celebrują tę Eucharystię. Życzę powodzenia na popołudniowych przesłuchaniach – mówił bp. Grzegorz Suchodolski.
W homilii biskup Grzegorz w nawiązaniu do Ewangelii, mówił o potrzebie przebaczana bliźnim. - Św. Piotr zapytał Jezusa, ile razy ma przebaczyć? Czy aż 7 razy? Po dwóch tysiącach lat chrześcijaństwa odpowiedź Jezusa jest dla nas oczywista. My wiemy, że nie 7 razy, ale 77 razy – to znaczy zawsze. I tu zaczyna się problem, ponieważ my jako słabi ludzie jesteśmy zawistni, pamiętliwi, nie tak łatwo komuś wybaczyć. Bez adoracji Krzyża, Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie nie jest łatwe złamanie siebie, aby przebaczyć jakąś ciężką winę winowajcy, który według nas zawinił - zaznaczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.Po Eucharystii o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sztuki rozpoczęła się część konkursowa festiwalu. O godz. 19.00 po wyłonieniu zwycięzców wystąpi gwiazda wieczoru „Armia Dzieci”.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.