Kościół

15-lecie Koła Przyjaciół KRP w Krynicy

Siedlce Pon. 27.11.2023 15:02:26
27
lis 2023

W sobotę, 25 listopada Koło Przyjaciół KRP z Krynicy obchodziło 15-lecie powstania.

O godz. 12:00 w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krynicy rozpoczęła się Msza św. w intencji słuchaczy z parafialnego oddziału Koła Przyjaciół z Krynicy. Eucharystii przewodniczył ks. Mirosław Sidoruk, proboszcz parafii wraz z nim koncelebrowali ks. Andrzej Żelazo oraz ks. Grzegorz Suwała, który wygłosił wygłosił homilię.

Po Mszy św. gospodarze i goście udali się do pobliskiej sali. Na początku głos zabrała Marlena Protasiuk, prezes Koła Przyjaciół KRP w Krynicy. –– Witam serdecznie wszystkich przybyłych. Dziękuję prezesom i przedstawicielom kół z Białej Podlaskiej, Terespola, Śmiar, Mokobód, Krześlina, Nakor, Suchożebrów. Witam także przyjaciół z Olszyca. Dziękuję paniom z Krynicy za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości i cieszę się, że nowe osoby dołączyły do naszego koła - podkreśliła. Podziękowała także Magdalenie Więsak, sołtys wsi Krynica za pomoc w organizacji jubileuszu, podziękowanie skierowała także do osób, które przywiozły rozmaite smakołyki i słodkości.

Przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół nie kryli zadowolenia z faktu, że mogą razem świętować jubileusz koła z Krynicy. - Ci, którzy nie przyjechali, niech już żałują, a ci, którzy przyjechali są bardzo zadowoleni, bo atmosfera jest bardzo przyjemna, czujemy się wszyscy jak w rodzinie. Dziękuję pani prezes oraz wszystkim obecnych. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem – zaznaczyła Maria Zalewska, prezeska Koła Przyjaciół w Śmiarach.


W trakcie spotkania nie zabrakło przyśpiewek biesiadnych oraz tańców. Znane i lubiane utwory zaprezentował zespół „Babie lato”.
Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu owocnych lat działalności.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maria Pon. 27.11.2023 17:25:03

To był cudowny czas! Dziękujemy za cudowne przyjęcie i za Joasię i kochanego księdza opiekuna. Do zobaczenia!