Seans specjalny „Chleba i soli” i spotkanie z Jerzym Kapuścińskim

Archiwum Pon. 27.03.2023 12:58:50
27
mar 2023

Jerzy Kapuściński, producent filmowy i dyrektor artystyczny Studia Munka, będzie gościem najbliższego spotkania w ramach cyklu ”Kino z Pasją” w Novekino Siedlce. Jego wizyta związana jest ze specjalnym seansem jednego z ciekawszych debiutów fabularnych ostatnich lat, wyreżyserowanym przez Damiana Kocura filmu „Chleb i sól”.

Podwójne zaproszenia otrzymują Maria Osińska, Jowita Iwanek, Piotr Felczuk oraz Joanna Buczek

Reżyser, zainspirowany tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się przed kilkoma laty w Ełku, proponuje widzowi przejrzeć się w obrazie małego miasteczka i tętniących w nim podskórnie emocji. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Tymek, student warszawskiej Akademii Muzycznej, przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista, wraca na chwilę do rodzinnego domu, by nagle znaleźć się w centrum wydarzeń, rozgrywających się wokół popularnego miejsca spotkań mieszkańców miasteczka, czyli baru z kebabem prowadzonym przez obcokrajowców.

Z niezwykłą wprawą i doświadczenie,, zdobytym przez lata podczas reżyserowania krótkometrażowych form filmowych, Damian Kocur zaprasza widza do obserwowania relacji, zależności i uwikłań, do rozprawiania się ze stereotypami i stawia pytanie o mechanizmy rodzącej się agresji. Ciekawym zabiegiem było zaproszenie do zagrania głównych ról amatorów, braci Tymoteusza i Jacka Biesów, utalentowanych i nagradzanych muzyków klasycznych, na ekranie zobaczymy również przedstawicieli sceny hip-hopowej Bartosza „Intruza” Olewińskiego i Wojciech „TPS” Walkiewicza. Film „Chleb i sól” został m.in. doceniony przez jury festiwalu w Wenecji, zdobył też kilka nagród na festiwalu w Gdyni i statuetkę w kategorii odkrycie roku dla reżysera w tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych „Orły”.O kulisach powstawania filmu Damiana Kocura, ale także o tym, w jakim kierunku zmierza obecnie kino w Polsce będzie mówił w rozmowie przed seansem Jerzy Kapuściński, producent „Chleba i soli”, od wielu lat związany jest z branżą filmowa i telewizyjną. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej, współtwórca i przez kilka lat dyrektor programowy TVP Kultura, kierował także pracami Studia Filmowego „KADR” i jako producent stoi za sukcesem takich polskich filmów jak „Sala samobójców” „Cicha noc” „Rewers” „Supernova” i „Jesteś Bogiem”. Rozmowę poprowadzi Jarosław Skrobecki.Dla czytelników portalu mamy 4 dwuosobowe zaproszenia na spotkanie


JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do środy, 29  MARCA do godz. 15:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJAOI/JS

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook