„Ona” - wernisaż wystawy Anny Zawalich

Siedlce Czw. 28.09.2023 09:59:36
28
wrz 2023

„Ona” to tytuł cyklu prac autorstwa Anny Zawalich, które szerszej publiczności zaprezentowane zostaną 6 października. Jak o wystawie mówi sama artystka: „Ona - kobieta - istota trudna do zdefiniowania jednoznacznie, odgrywająca wiele ról, mieszanka różnych emocji, często sprzecznych. Połączenie smutku i radości, strachu i zaufania, delikatności i mocy, odważna i strachliwa jednocześnie. Artystyczna ekspozycja przenosi widzów w emocjonalną podróż przez różnorodne aspekty kobiecości w dzisiejszym świecie. Obrazy, które prezentowane będą na tej wystawie, ukazują siłę i piękno kobiet, ale także ich wewnętrzne konflikty i walkę o równość i sprawiedliwość”.

Wernisaż prac odbędzie się 6 października o godzinie 19:00 w pracowni Anny Zawalich, która mieści się w Siedlcach przy ul. Wojskowej 20 na pierwszym piętrze. Jednocześnie będzie on oficjalnym otwarciem przestrzeni pracowni dla widzów. Pracownia, w której artystka tworzyła swoje obrazy, 6 października oficjalnie stanie się galerią i miejscem spotkań ludzi zainteresowanych szeroko pojętą sztuką. Będzie to otwarcie nowej przestrzeni w mieście, w której odbywać się będą wystawy, nie tylko prac autorskich artystki, ale także innych twórców.

Anna Zawalich - studentka studiów magisterskich na kierunku sztuki plastyczne na UPH w Siedlcach. Tworzy w technice mieszanej głównie akryl i olej na płótnie. Ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Od 2019 jest członkiem koła naukowego EduArt.

Inf. Pras.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
alosza Czw. 28.09.2023 14:12:36

zgrabne nogi